Olej Mobil – rodzaje

mobil1 logo oleju

Olej samochodowy pełni bardzo ważną funkcję, chroniąc i zapewniając prawidłową pracę wszystkich elementów silnika. Jednym z najbardziej popularnych i polecanych przez kierowców produktów smarownych jest olej mobil. Można go podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • Mobil1 – to syntetyczne oleje silnikowe, przeznaczone zarówno do silników benzynowych, jak i wysokoprężnych,
  • Mobil Super – to wysokiej jakości oleje niskopopiołowe, które przeznaczone są do silników benzynowych i wysokoprężnych.

Dexos2 – najwyższa jakość

Inżynierowie koncernu General Motors opracowali specyfikację dla olejów silnikowych, które mają zapewnić najwyższy poziom ochrony silnika i oszczędność paliwa. Ich stosowanie jest wymagane nowych pojazdach koncernu GM, a także Opla i Chevroleta z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Spośród olejów Mobil, licencjonowaną aprobatę GM Dexos posiadają:

  • Mobil 1™ ESP 0W-40,
  • Mobil Super™ 3000 Formula G 5W-30,
  • Mobil Super™ 3000 XE 5W-30.

Używanie tych olejów, to gwarancja oszczędności paliwa, dłuższej żywotności systemu emisji, mniejszej ilości spalin i rzadszej konieczności wymiany oleju.

Wybór oleju

Na stronie internetowej Mobil można skorzystać z bardzo wygodnego i łatwego w obsłudze narzędzia doboru oleju. Wystarczy tylko podać markę i model samochodu, aby wyświetlony został produkt smarowny do naszego auta. Oczywiście koniecznie należy sprawdzić, czy wybrany olej zgadza się z wymaganiami producenta pojazdu. Ponadto, z powodu nieprzerwanie trwających badań, informacje na stronie mogą się zmieniać, więc warto raz na jakiś czas sprawdzić, czy stosowany przez nas olej nie został ulepszony.